Poslovnica FZO RS u Šamcu sanirana je nakon što je bila gotovo u potpunosti uništena u poplavama 2014. godine, te je od ove sedmice ponovo počela sa radom na staroj lokaciji.

Inače, nakon poplava Poslovnica je radila u okviru Doma zdravlja Šamac, a sada su obezbjeđeni svi uslovi za rad u saniranim prostorijama Poslovnice, sa neophodnom opremom. Uprkos velikoj šteti koju su poplave načinile, i radu u improvizovanim uslovima, sve proteklo vrijeme osiguranicima sa ovog područja je bilo omogućeno da nesmetano ostavaruju svoja prava iz zdravstvenog osiguranja.

Saniranje prostorija Poslovnice Šamac od izuzetnog je značaja za radnike ove poslovne jedinice Fonda, ali i osiguranike koji su korisnici naših usluga.

Kako je izgledala Poslovnica Šamac u majskim poplavama 2014. godine, a kako izgleda sada, vidljivo je na fotografijama u galeriji.

 

Osiguranicima Fonda zdravstvenog osiguranja RS koji su oboljeli od tumora na mozgu ubuduće će biti dostupna najsavremenija metoda liječenja pomoću gama noža i to u Kliničkom centru Srbije.

Budući da se radi o oboljelima od malignih bolesti koji ne plaćaju participaciju, za ovu uslugu osiguranici iz RS u Srbiji neće plaćati ništa, a dogovorena cijena usluge koju će plaćati FZO RS iznosi 3.000 evra za jednog osiguranika.

FZO RS ima dugogodišnju saradnju sa Kliničkim centrom Srbije u okviru kojeg je nedavno počeo sa radom Nacionalni gama centar, te je saradnja proširena i za novu uslugu liječenja gama nožem onkoloških pacijenata sa tumorom i metastazama na mozgu.

Do sada su osiguranici iz Republike Srpske na gama nož upućivani u Tursku, a omogućavanje liječenja ovom procedurom u Srbiji ima višestruke prednosti, kako za pacijente koji više ne moraju da putuju u Tursku, tako i za Fond, jer je dogovorena povoljnija cijena od one u Turskoj.

Naime, prošle godine osam pacijenata iz Srpske je liječeno gama nožem u Turskoj, za šta je Fond izdvojio oko 100.000 KM.

Detaljnije

Novosagrađeni objekat Južnog krila Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske danas je svečano otvoren, a zahvaljujući tome sve ambulante UKC će biti objedinjene na jednom mjestu.

Ukupna veličina objekta Južnog krila je 12 hiljada metara kvadratnih, a u njemu će biti smještene ambulante oftalmologije, otorinolaringologije, gastroenterologija, neurologije, onkologije, te kardiologija i sva kardiološka dijagnostika, kao i Zavod za laboratorijsku dijagnostiku. Takođe, nuklearna medicina, koja je do sada bila u neizolovanim i improvizovanim prostorijama, prvi put se preseljava u svoj prostor koji je namjenski pravljen.

Otvaranje Južnog krila i smještanje kliničkih ambulanti na jedno mjesto znači razdvajanje pacijenata koji dolaze na specijalističke preglede, tzv. ambulantnih pacijenata, od onih koji borave u bolnici na liječenju. Inače, ambulante su bile raseljene na različitim lokacijama, a ideja da se one nađu na jednom mjestu u Banjaluci datira 41 godinu.

Detaljnije

Slovenački osiguranici za vrijeme privremenog boravka u Republici Srpskoj od 1. januara 2016. godine zdravstvenu zaštitu koristiće na osnovu Evropske kartice zdravstvenog osiguranja (EHIC).

Takođe, ukoliko nemaju EHIC, slovenački osiguranici će u RS moći da koriste i potvrdu koja privremeno zamjenjuje EHIC - PRC, a obrazac SI/BIH 3, kojeg su do sada koristili, prestaje da važi sa 31.12.2015. godine.

Na osnovu predočenog EHIC ili PRC u poslovnoj jedinici Fonda zdravstvenog osiguranja RS, slovenačkim osiguranicima izdaće se „Bolesnički list“, po istom postupku izdavanja kao i do sada. U izuzetnom slučaju, zdravstvena ustanova u RS koja je zbrinula slovenačkog osiguranika koji nije izvadio ''Bolesnički list'', kontaktiraće Fond radi naknadnog izdavanja ovog lista.

Detaljnije