Novom sistematizacijom Fonda zdravstvenog osiguranja RS, koja je početkom ovog mjeseca stupila na snagu, predviđeni su sljedeći sektori: 

-Sektor za zdravstvo i kontrolu (izvršni direktor dr Milenko Pađen)
-Sektor za pravne poslove (izvršni direktor Olivera Knežić)
-Sektor za plan, analizu i razvoj zdravstvenog osiguranja (izvršni direktor Biljana Rodić –Obradović)
-Sektor za finansijski menadžment (izvršni direktor Mira Đajić)
-Sektor za ugovaranje i javne nabavke (izvršni direktor Brankica Babić)
-Sektor za ostvarivanje prava iz zdravstvenog osiguranja (izvršni direktor Nebojša Zgonjanin).

Dakle, Fond je novom sistematizacijom smanjio broj sektora i samim tim izvršnih direktora, i to na način da su pojedini sektori spojeni u jedan sektor. Imenovani izvršni direktori su već postojeći kadrovi Fonda, izuzev dr Milenka Pađena. 

Podsjećamo da je cilj sistematizije da se reorganizacijom Fonda unaprijedi rad ove institucije i smanje troškovi na platama rukovodećih kadrova. Takođe, sistematizacijom će se povećati ovlaštenja i odgovornost šefova kancelarija Fonda i poboljšati koordinacija Direkcije Fonda sa kancelarijama na terenu. 

Inače, promjene sistematizacije su uobičajne aktivnosti koje će se dešavati i ubuduće u cilju unapređenja efikasnosti rada FZO RS.

Zaštitnici prava osiguranih lica Fonda zdravstvenog osiguranja RS u 54 opštine u Srpskoj  samo u prošloj godini odgovorili su na više od 9.000 pitanja osiguranika i time znatno olakšali osiguranicima da ostvaruju prava iz obaveznog zdravstvenog osiguranja.Više od trećine svih pitanja odnosi se na regiju Banjaluka, što je i razumljivo, jer je riječ o najvećoj opštini u RS u kojoj je registrovan najveći broj osiguranih lica.Osiguranike su u prošloj godini najčešće zanimale informacije kako da ostvare pravo na ortopedska pomagala,  kako da podnesu zahtjev ze refundaciju troškova, a zanimale su ih i procedure za upućivanje na banjsku rehabilitaciju, liječenje izvan RS i dr.

Detaljnije

Direktor Fonda zdravstvenog osiguranja Republike Srpske Darko Tomaš rekao je Srni da rukovodstvo Fonda preuzima odgovornost za negativan revizorski izvještaj i negativno poslovanje u 2012. godini, ali da odgovornost treba tražiti i u svima koji rade, a za koje se ne uplaćuju doprinosi ili se uplaćuju na minimalne plate.
On je naglasio da FZO ima dvije opcije - da posluje pozitivno i ima pozitivan revizorski izvještaj, a da uskrati liječenje osiguranicima, ili da ima negativan finansijski rezultat i revizorski izvještaj, a da omogući liječenje osiguranicima. 
"Birajući između toga da li da liječi ljude i ima negativan rezultat ili da ne liječi ljude, a ima pozitivan rezultat, Fond uvijek bira liječenje ljudi i tako će biti i ubuduće", dodao je Tomaš. 
Kada je riječ o konsolidaciji finansijske situacije, direktor FZO kaže da je prvi set mjera usmjeren na pronalaženje dodatnih izvora finansiranja kao što su, između ostalih, dodatne akcize na proizvode štetne po zdravlje i drugačije regulisanje naknade štete od autoodgovornosti.

Detaljnije

Direktor Fonda zdravstvenog osiguranja RS Darko Tomaš organizovao je prijem za novinare koji najčešće izvještavaju o zdravstvenom sistemu Republike Srpske. 
Tom prilikom, Tomaš se svim novinarima zahvalio na korektnoj dosadašnjoj saradnji, ističući da je ova institucija uvijek otvorena za sva pitanja, ne samo medija, nego cjelokupne javnosti. 
Predstavnici medija su, takođe, naveli da je Fond jedna od rijetkih javnih institucija koja razumije značaj medija i trudi se da otvorenom saradnjom doprinese objektivnijem informisanju javnosti. 
Inače, Fond zdravstvenog osiguranja RS u prošloj godini u medijima se pojavio više od 1.000 puta, od čega je većina tekstova i priloga bila u pozitivnom ili neutralnom kontekstu. Takođe, Služba za odnose sa javnošću Fonda odgovorila je na 320 zahtjeva koji su uputili mediji, a na više od 80 odsto pitanja odgovoreno je istog dana.

U povodu predstojećih praznika svim osiguranim licima i poslovnim partnerima želimo dobro zdravlje, sreću i uspjeh u 2014. godini.